Dynie na Halloween

W dzisiejszych czasach wszyscy krytykują modę jaka przyszła z zachodu na walentynki czy halloween. Osobiście uważam, że dynia na halloween to świetny pomysł na spędzenie czasu, podczas przygotowanie jej, jak i świetny gadżet zdobiący często szare balkony czy ogródki.

Nie mając jeszcze dzieciaków oraz później, gdy były jeszcze bardzo małe to jakoś nie zdecydowałem się na wycinanie postaci z dyni. Cztery lata temu pierwszy raz podjąłem się tego zadania – zawsze można było powiedzieć, że to dla synów. Efekt wyglądał tak.

P1050763 P1050762

Przyznam szczerze, że korzystałem wówczas tylko z noża i łyżki aby wydrążyć środek. Później zacząłem się rozwijać bardziej plastycznie (amatorsko) stwierdziłem, że podejmę się bardziej wyszukanych wzorów. 

 IMG_2043 IMG_2045

Kiedy wertowałem różne amerykańskie strony na temat dyń stwierdziłem, wówczas: „szkoda, że u nas nie ma dostępnych takich narzędzi do wycinania”. Jednak dzięki narzędziom jakimi dysponowałem w zeszłym roku powstały takie o to prace.

IMG_7101 IMG_7100 IMG_7023

IMG_7025 IMG_2720 – sprzęty dzięki, którym powstają te prace.

IMG_7119 IMG_7121

Jeśli chodzi o dynię  z herbem Lecha Poznań to powstało na prośbę kolegi Marka Andrzejczaka. Dodam tylko, że nie jestem kibicem piłki nożnej i bliższe mi są rajdy samochodowe. Nie mniej jednak podziwiam kluby piłkarskie za oprawy jakie potrafią zrobić na meczach piłkarskich.

W tym roku dostałem zamówienie na dynię z herbem Śląska Wrocław. Jak po kolei wyglądały efekty można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

 IMG_2713 IMG_2714 IMG_2715 IMG_2719

IMG_2722

Zamówienie było od Pawła przy czym już dostałem kolejne od Bartka.

Przyznam, że moim pracą jeszcze daleko do tych bardzo realistycznych jakie widziałem w internecie nie mniej jednak sami oceńcie jak Wam się podobają. Zapraszam do komentowania oraz do spróbowania swoich sił w tym roku. 

1 Odpowiedź

  1. kuba Październik 19, 2014 / 8:40 am

    No Panie Tomaszu szacun!!!!!!!
    Pozdro 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *