Przesiecki Bieg Icemana

Coraz więcej osób aktywnie spędza wolny czas i coraz bardziej modne staje się bieganie. Dopóki samemu nie założysz dresów i butów do biegania to pewnie nie zauważysz jak dużo osób w Twoim otoczeniu uprawia ten sport. Bieganie jest najłatwiejszą formą aktywności fizycznej. Bez większych nakładów finansowych w sprzęt (buty można kupić już od kilkudziesięciu złotych, jeśli chcesz uprawiać ten sport amatorsko) można rozpocząć przygodę z tą formą aktywności fizycznej. Co ważne – można ją uprawiać w dowolnym miejscu, gdzie jesteśmy. Tak więc wyjeżdżając na wakacje, służbowo czy też będąc poza domem warto ze sobą zabrać dres i buty aby utrzymać swoją kondycję fizyczną.

Ten wpis nie będzie jednak o tym aby zachęcić Was do biegania, bo przecież wielu z Was już biega. Tak samo jak wielu z Was ma na swoim koncie różnego rodzaju biegi na 5 km, 10 km, półmaratony czy maratony.  Z racji tej, że tego typu biegi są coraz bardziej popularne to często słyszę o tym, że źle się biegło, bo było zbyt wielu uczestników i trzeba było wiele razy omijać wolniejszych, czy też bez mała się zatrzymywać. Skoro chęć rywalizacji jest w większości z nas to nie zniechęcałbym się z wyżej wymienionych powodów, ale zacząłbym szukać również innych biegowych doświadczeń.

Jedną z takich propozycji jest Bieg Icemana. Jak większość tego typu imprez ma na celu popularyzowanie zdrowego trybu życia oraz promocję regionu. W tym przypadku dodatkowo dochodzi hartowanie organizmu w niskich temperaturach.

IMG_8144 (1) P1130729 (1)

Ciekawostką jest, że uczestnicy biegną jedynie w:

– szortach – mężczyźni,

– szortach i minimalnym zakryciu tułowia – kobiety (nie obraziłbym się gdyby biegły tak samo jak mężczyźni – szczególnie feministki ;))

P1130726 (2) Od lewej: Sławek, Łukasz, TomeK, Paweł

II Bieg Icemana był organizowany 28 grudnia 2013 i można było wybrać spośród dwóch tras: 5 km  lub 15 km. Niestety zima wtedy nie dopisała. Dlatego, aby zwiększyć szansę na bieg w zimowych warunkach III Bieg Icemana odbędzie się 21 lutego 2015 roku. Tym razem trasa do pokonania przez uczestników to 10 km. W tegorocznym biegu może wziąć jedynie 150 osób, więc jeśli chcesz spróbować czegoś innego to zachęcam do udziału w tym biegu i podjęcia jak najszybciej decyzji, bo miejsc zostało już naprawdę niewiele.

IMG_8150 (1) 

Niestety nie wiem kto jest autorem tego zdjęcia ale mam nadzieję, że autor nie będzie miał pretensji do jego użycia.

W ramach pakietu startowego (ale nie trzeba też startować, aby z tego skorzystać) jest możliwość kąpieli pod Wodospadem Podgórnej.  Każdy uczestnik kąpieli pod wspomnianym wodospadem otrzyma zaświadczenie o tym fakcie wydanym przez Przesiecki Klub Morsa. Z pewnością kąpiel w wodospadzie jak i sam bieg są zdrową formą spędzenia czasu – nie mniej jak do wszystkiego należy podchodzić z rozwagą i mieć na uwadze zapis z regulaminu biegu:
„Zgłaszający się do biegu uczestnicy oświadczają, że stratują w biegu na własną odpowiedzialność, oraz że nie występują przeciwwskazania lekarskie i medyczne do udziału w Biegu Icemana, tj. biegu w terenie górskim, w zimie, przy niskiej temperaturze otoczenia i w minimalnej ilości odzieży.”

IMG_8119 (1) IMG_8125 (1)

Co najważniejsze to ma być zabawa i ciekawe wspomnienie z uczestnictwa w tym wydarzeniu. Warto też przyjechać w te rejony w celach turystycznych, bo Karkonosze jak i sama gmina Przesieka ma bardzo wiele do zaoferowania.

Od lewej: Łukasz i TomeK na mecie II Przesieckiego Biegu Icemana P1130746 (1)

 

Więcej informacji o biegu jak i link do zgłoszeń znajdziesz tutaj.

Autorem zdjęć (poza jednym) jest Sebastian Malinowski.

1 Odpowiedź

  1. Łukasz Styczeń 11, 2015 / 7:04 pm

    Ja w zeszłym roku biegłem i w tym też zamierzam. Warto spróbować nie dla wyniku tylko dla własnej satysfakcji. Po przebiegnięciu kilku metrów juz nawet nie jest zimno 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *